optymalizacja podatkowa

optymalizacja podatkowa

Czy opłaciło wam się przeniesienie interesów za granicę i gdzie to zrobiliście, żeby było bezpiecznie?

Kitas

Posty: 2

 
Jakbym wiedział, że to takie proste to dawno bym się z Polski wyniósł. Tutaj masz tylko nerwy i biurwy w urzędach, które chcą tylko zabrać ostatnie pieniądze, zero pomocy, tylko drenaż ekonomiczny. Nie wiem, jak my jeszcze tutaj działamy i w jakim celu.

Intro_69

Posty: 9

 
Po Brexicie doszło trochę nowych procedur, ale wszystko zależy od formy Twojej działalności. Możesz całą optymalizację zlecić. Grunt, żeby zarabiać i przetestować. W UK, jeżeli nie zarabiasz to nie płacisz składek, jak w chorej Polsce.

Damiano

Posty: 4

 
Każdy, kto się przeniósł z biznesem za granicę już zostaje. Nie widziałem i nie słyszałem, żeby ktoś wrócił do polskiego systemu po ocenie możliwości międzynarodowych spółek. To po prostu nie działa odwrotnie, więc sami się zastanówcie.

Michaś

Posty: 8

 
Mam kilka sklepów internetowych i przyznam, że zastanawiam się nad przeniesieniem części interesów za granicę. Nie chodzi tylko o same podatki, ale o kulturę współpracy z urzędami. Czytam regularnie https://www.facebook.com/MalyZusiPodatki/ i masz wiele przykładów na patologie wynikające z Nowego Ładu. Według mnie to ostatni rok, żeby się przenieść bez problemów formalnych. Później może być tak, że opodatkują bardzo mocno tych, którzy chcą się wynieść z Polski.

numiś45

Posty: 11

 
Opłaca się przenieść, bo nawet emerytura szybciej się nabija i większa kwota wolna. Księgowość zlecasz na abonamencie i masz spokój. Spółki LTD lepiej też wyglądają przy finansowaniu różnych inwestycji.

Yuri20

Posty: 5