Strona główna > Dom dla każdego > Balustrady > Skalniak z jakiej firmy skorzystać ?

Skalniak z jakiej firmy skorzystać ?

Skalniak z jakiej firmy skorzystać ?

Cześć.

Planuję zrobić skalniak na rogu ogrodzenia. Powiedzcie, czy ciągły cień nie będzie przeszkadzał kwiatom?

enriquess

Posty: 18

 
W naszym wypadku postawiliśmy tylko i wyłącznie na wyobraźnię. Nasz przydomowy skalniak zrobiliśmy w niecodziennej formie. Mąż wyłożył kamieniami niewysoki murek, między ściankami zostawił lukę, w którą nasypaliśmy ziemi. Później posadziliśmy tam pnące byliny, najlepiej prezentuje się pochrzyn.

johncena67

Posty: 13

 
Przed posadzeniem bylin wyłożyłam całą powierzchnię skalniaka ogrodowego specjalną przepuszczalną matą. Następnie podsypałam ziemią i zasadziłam kwiaty. Dzięki temu nie rosną tam jakiekolwiek chwasty.

hIMMM

Posty: 17

 
Pewnie, iż do budowy skalniaka można wynająć ogrodników, tylko wydaje mi się, iż ten zrobiony własnymi rękoma wygląda w naszych oczach zawsze najlepiej.

Asia

Posty: 21

 
Nie upieram się przy tym, że na każdym skalniaku powinien znaleźć się choć jeden iglak, ale wydaje mi się, iż wykorzystanie na przykład płożących odmian jałowca łuskowego czy jodły koreańskiej nie jest złe.

Babeczka

Posty: 26

 
W naszym ogrodzie przeważała słabo przepuszczalna wodę gleba, użyliśmy jej przy tworzeniu skalniaka i szybko ją zmieniliśmy. Po opadach deszczu byliny unosiły się na wodzie. Żeby nie mieć zbyt dużo pracy, wymieszaliśmy tę glebę z pisakiem. Teraz jest już ok.

kwiat_r151

Posty: 29

 
Jeżeli mamy już przygotowane miejsce pod skalniak, to jego kształt najwygodniej wyznaczyć sobie największymi kamieniami. Następnie dosypujemy ziemi i układamy coraz mniejsze kamienie. Na końcu sadzimy kwiaty.

Jacuś

Posty: 21

 
Warto pamiętać o tym, żeby podczas nasadzeń na skalniaku, dobrze zapoznać się z cechami charakterystycznymi danych roślin. Wszystkie takie informacje bez problemu znajdziemy na http://skalniaki.org albowiem niektóre kwiaty wymagają specjalnej gleby, obrywania liści, przycinania lub częstszego podlewania.

enriquess

Posty: 22

 
Ja jestem takiego zdania, iż na skalniaki ogrodowe winno się wybierać tylko i wyłącznie wieloletnie byliny, które oprócz tego powinny prędko rosnąć, aby w krótkim okresie pokryć całą powierzchnię kamieni.

Januszek

Posty: 18

 
Na skalniak najlepiej nadają się floksy i rozchodniki. Nie dość, że ładnie się rozrastają, to jeszcze przepięknie wyglądają podczas okresu kwitnięcia.

Mnert67

Posty: 7